PROCHÁZKA

Moderní architektura Karlína

so 2. 4. 2022, 16.00 hod.

Poslední procházka z trilogie Karlín – od klasicismu po současnost. Po katastrofální povodni v roce 2002 se v Karlíně vytvořil prostor pro rozvoj současné architektury s několika výraznými stavbami, které dotváří charakter této jedinečné pražské čtvrti. Vydejte se s námi na procházku od největšího hotelu v Česku směrem k Vltavě, kde vyrostla celá řada působivých novostaveb. Například administrativní budova Danube House, která svým tvarem lodi připomíná, že se v těchto místech kdysi nacházel hlavní pražský přístav. Kromě rozsáhlého komplexu River Garden, se dozvíte řadu zajímavostí o světově oceňované budově Maint Point Karlín nebo projektu inspirovaném českým architektonickým kubismem. 

Foto: Vladimír Lacena

Praktické informace:

  • Místo setkání je na stanici metra Florenc směr Sokolovská (v úrovni vozovky, před Billou, adresa je Sokolovská 14). Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorem komentované vycházky je Martin Bělohradský.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Prosíme všechny účastníky, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19.

Comments are closed here.