Vršovická vodárenská věž tvořila dlouhá léta významnou dominantu pražské čtvrti Michle. Ke 42 metrů vysoké věži patří i zemní vodojem, přečerpávací stanice a obytným dům. Za moderně pojatým návrhem, který se vyznačuje jednoduchou elegancí kombinující jemný dekor s charakteristickým režným zdivem, stojí významný český architekt Jan Kotěra. Celý vodárenský komplex byl postaven v letech 1906–1907 a zásoboval vodou nejen Vršovice, ale i další městské části. Obnova památkově chráněného areálu se pomalu blíží ke svému konci. Zda se rekonstrukce povedla, mohou účastníci zhodnotit v rámci speciální komentované prohlídky – bude možné vystoupat na vrchol vodárenské věže, prohlédnout si podzemní vodojem i přilehlou strojovnu.
Prosíme, přečtěte si pozorně praktické informace a doporučení níže.
Další termíny této akce jsou následující:
• neděle 5. 12. v 13.20 a 15.00 hod.
• čtvrtek 9. 12. v 13.20 a 15.00 hod.
• pátek 17. 12. v 13.20 a 15.00 hod.
• neděle 19. 12. v 15.00 hod.
Praktické informace:
- Místem setkání je vstup do areálu vodárny – na křížení ulic Hanusova a Kvestorská, blízko místu setkání je dům s adresou Hanusova 10, Praha 4 – Michle.
- Lektorem komentované vycházky je Veronika Tlachová.
- Předpokládaná délka akce je cca 70 minut.
- Ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a následovat pokynů průvodce.
- Vstup do areálu a objektů samotných je pouze na vlastní nebezpečí a není vhodný pro děti, starší lidi či osoby trpící strachem z výšek a omezených prostor.
- Vstup bude povolen jen v pevné obuvi bez hladké podrážky – na prohlídkové trase jsou žebříky. Organizátoři doporučují mít s sebou čelovky a cyklistické nebo např. golfové rukavice.
- Kapacita skupiny je omezená také kvůli obtížné přístupnosti prostor, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
- Prosíme všechny účastníky, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19.
Comments are closed here.