PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU

Dolní Žižkov a prohlídka Městských lázní Žižkov

ne 28. 11. 2021, 14.00 hod.

O tom, že Žižkov je svéráznou čtvrtí asi netřeba nikoho přesvědčovat. Ostatně její název odkazuje ke známému a chrabrému jednookému vojevůdci Janu Žižkovi. Z malé předměstské obce se z Žižkova postupně utvořilo jedno z největších samostatných českých měst. Procházka dolní částí Žižkova představí nejen architektonicko-urbanistický vývoj této čtvrti od 2. poloviny 19. století, ale připomene také například žižkovské příhody císaře Františka Josefa I., který navštívil i zdejší Městské lázně. I do tohoto objektu se budou moci účastníci v rámci procházky podívat. Ve své době nejmodernější a největší lázně v Praze již bohužel řadu let chátrají. Neoklasicistnímu nárožnímu domu se aktuálně snaží vdechnout nový život organizace Tanec Praha, která tu chce vybudovat Dům tance. Ten by na původní lázně měl navázat konstrukčně i symbolicky a oživit i přilehlý veřejný prostor. Bazénové prostory původních lázní jsou snadno upravitelné pro taneční sály a v plánu je i wellness studio, otevřené pro veřejnost. 

foto: Jan Urbánek

Praktické informace:

  • Místem setkání je u Městských lázní Žižkov (adresa Husitská 1050/7). Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorem komentované vycházky je Michal Šedivý.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Prosíme všechny účastníky, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19.

Comments are closed here.