PROCHÁZKA

Funkcionalistická Baba

ne 31. 10. 2021, 14.00 hod.

Komentovaná procházka vás zavede na Babu – do čtvrti, která se díky svému urbanistickému řešení řadí mezi nejvýznamnější evropské soubory moderní vilové architektury. Funkcionalistická kolonie, která je od roku 1993 pod památkovou ochranou, se rozpíná na jižním svahu s nádherným výhledem na město. V průběhu procházky si připomeneme nejen historii tohoto jedinečného architektonického komplexu, ale také osudy jeho stavebníků a obyvatel, jako například architekta Pavla Janáka, grafika a designéra Ladislava Sutnara, textilní výtvarnice Emilie Paličkové-Mildeové, malíře Cyrila Boudy a mnoha dalších. Vycházku zakončíme u zříceniny barokního letohrádku Baba stojící v místech, kde kdysi bývala vinice. 

Jedinečný pohled na Babu

Praktické informace:

  • Místem setkání je autobusová zastávka U Matěje (zastávka pro čísla 131 nebo 216, jedou např. od metra Hradčanská nebo Bořislavka). Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorem komentované vycházky je Hedvika Čenková.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Prosíme všechny účastníky, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19. Mějte prosím u sebe potvrzení o bezinfekčnosti (PCR test v posledních 7 dnech, absolvování POC antigenního testu provedeném zdravotní službou v posledních 72 hodinách, potvrzení o prodělání nemoci v posledních šesti měsících nebo certifikát potvrzující uplynutí nejméně 14 dní od ukončeného očkování 2. dávkou). Děkujeme!

Comments are closed here.