Pozvánka na přednáškový cyklus o Janu Kotěrovi u příležitosti výročí jeho narození

7. 9. 2021

U příležitosti výročí narození Jana Kotěry (1871–1923) jsme na podzim ve spolupráci se Zdeňkem Lukešem připravili přednáškový cyklus věnovaný této významné osobnosti české architektury.

Jan Kotěra (1871–1923) je považován za zakladatele české moderní architektury. Absolvoval vídeňskou uměleckou akademii u profesora Otto Wagnera. Byl nejen architekt, designér a urbanista, ale věnoval se také scénografii a vyučoval na pražských školách UMPRUM a AVU ČR, kde propagoval moderní trendy v architektuře. K jeho klíčovým stavbám ve stylu moderny patří muzeum v Hradci Králové, Laichterův dům, Mozarteum a vlastní vila v Praze nebo Národní dům v Prostějově. Málo se ví, že byl také jedním z mála českých architektů, kteří realizovali projekty v zahraničí,‘‘ upřesňuje Zdeněk Lukeš.

Každá přednáška se uskuteční v jiném místě, které ale bude vždy spojené s touto významnou osobností. První zářijová přednáška se bude konat už ve čtvrtek 16. září od 18.00 hodin v prostorách písárny Laichterova domu a věnovat se bude raným Kotěrovým realizacím. Vstupenky na tuto akci jsou již vyprodané.

Do kalendáře si také rovnou zapište termíny dalších přednášek. Místa konání vám budeme odtajňovat postupně, ať se máte na co těšit.

  • 21. října 2021 – Jan Kotěra: zakladatel moderní architektury II. – vrcholné období
  • 18. listopadu 2021 – Jan Kotěra: zakladatel moderní architektury III. – pozdní období
  • 9. prosince 2021 – Jan Kotěra: zakladatel moderní architektury IV. – žáci

Chystáme pro vás ještě minimálně jednu jízdu Kotěrovou tramvají a komentované prohlídky některých Kotěrových staveb. Termíny akcí budeme zveřejňovat postupně v Kalendáři akcí. Informace o zahájení předprodeje na další přednášky budeme posílat přednostně odběratelům newsletteru. Přihlásit k odběru se můžete zde.

Comments are closed here.