PROCHÁZKA & PROHLÍDKA: Libní na ostrov do studia Olgoj Chorchoj

Čas akce: po 4. 10. 2021, 16.30 hod.

Zavítejte s námi tentokrát do Libně. Komentovaná procházka povede ulicemi, kudy chodíval asi nejslavnější obyvatel Libně – Bohumil Hrabal. Dozvíte se více o historii této staré čtvrti, kde voda vždy hrála důležitou roli v životě obyvatel. Ukážeme vám zbytky druhého největšího židovského ghetta v Praze, zastavíme se u místa bývalé chudinské kolonie Kotlaska a v příjemném tempu dojdeme až k Libeňskému ostrovu, který vlastně není ostrovem. Zde, v oáze přírody uvnitř města, stojí nenápadná stavba sochařského ateliéru od Otakara Novotného, kde vás přivítá Jan Němeček, jeden ze zakladatelů designerského studia Olgoj Chorchoj a bude vyprávět o ateliéru a jeho zajímavém příběhu.

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místem setkání je vestibul metra stanice Palmovka u výstupu směr Divadlo pod Palmovkou. Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorem komentované vycházky je Petr Mráz.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Prosíme všechny účastníky této akce, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a na prohlídce dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19 a měli u sebe potvrzení bezinfekčnosti
  • V případě nízkého zájmu si vyhrazujeme právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou kontaktováni a informace bude zároveň zveřejněna na našich webových stránkách.

Comments are closed here.