PROCHÁZKA: Osobnosti v okolí vily bratří Čapků – vyprodáno

Čas akce: pá 10. 9. 2021, 17.00 hod.

Vinohrady ve svých klidných ulicích schovávají mnoho vil slavných osobností. Obecně známou je dnes vila bratří Čapků, nebude ale jistě jediná. Vycházka začne hned u domu, kde žil jeden z nejznámějších česky píšících židovských autorů Karel Poláček. Projdete okolo vily, která dodnes patří rodině Felixe Slováčka; on sám je známý především jako hudební skladatel a dirigent. Družstva v období První republiky byla velmi aktivní a i zde na Vinohradech a k takovému domu patří i vlastní vila Bedřicha Bendelmayera, která byla součástí vilové kolonie, realizované v letech 1923–1924. Nedaleko od vily bratří Čapků měl svou vilu např. i Jan Pivec, herec Národního divadla. Také prozaik Ota Pavel nebo herec Miroslav Horníček žili v místech, okolo kterých vás vycházka provede.

Pozor změna: Součástí prohlídky bude nově i možnost nahlédnout do interiéru vily bratří Čapků!

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místem setkání je autobusová zastávka Volyňská pro číslo 175 (jen pár zastávek od metra A – od stanice Flora). Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ “nouze” uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Lektorkou procházky je Hedvika Čenková.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Prosíme všechny účastníky této akce, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a na prohlídce dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19. Mějte u sebe potvrzení o bezinfekčnosti. Děkujeme!

Comments are closed here.