PROCHÁZKA

Karlův most a kostely sv. Mikuláše

ne 20. 6. 2021, 14.00 hod.

Komentovaná procházka se tentokrát bude věnovat jedné z nejslavnějších českých památek – Karlovu mostu. Vycházku zahájíme před průčelím malostranského chrámu sv. Mikuláše, který je díky své monumentalitě a náročnému architektonickému i uměleckému zpracování považován za umělecky nejvýznamnější barokní stavbu Prahy. Procházka bude přes různá zastavení pokračovat na Karlův most, nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze. Dozvíte se více nejen o jeho historii, ale také o bohaté sochařské výzdobě. Procházka bude pokračovat přes bývalou jezuitskou kolej Klementinum a zakončena bude před dalším pražským chrámem sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, vynikající stavbou vrcholného baroka od Kiliána Ignáce Dientzenhofera.

Praktické informace

  • Vstupné je 220 Kč / osobu.
  • Místo setkání je před vstupem do kostela sv. Mikuláše na Malostranském náměstí. Kontakt na průvodce bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Lektorem komentované prohlídky je průvodce Martin Bělohradský. Průvodce nebude mít při výkladu nasazenou roušku (vládní nařízení to umožňují) a zároveň doplňujeme informaci, že už podstoupil očkování proti covid-19.
  • Prosíme všechny účastníky této akce, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a na prohlídce dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19. Děkujeme!
  • V případě nízkého zájmu si vyhrazujeme právo akci zrušit, a to nejpozději do 48 hodin před jejím začátkem. Informace budou zveřejněny na portálu GoOut.net a zároveň na našich webových stránkách.

Comments are closed here.