Víkend plný architektury z celého světa. Přinášíme vám tipy z programu Open House Worldwide

14. 11. 2020

Síť Open House Worldwide, do které patří i náš pražský festival, připravila na víkend 14 a 15. listopadu 2020 první mezinárodní festival. Díky němu se můžeme podívat do více než 40 měst po celém světě a prostřednictvím 48hodinového vysílání poznat architekturu z nejrůznějších úhlů. Co zaujalo s programu naši dlouholetou dobrovolnici a kolegyni Jarmilu? 

POZNAT RŮZNÉ PŘÍSTUPY

Každý dům je jiný, ale všechny mají stejný cíl v podobě snížení dopadu na změny klimatu. Podívejte se do tří domů ve třech různých zemích – ve Spojeném království, Belgii a Rakousku.

Kdy: sobota 14. 11. v 16:00 hod.

K ŘECE

Co takhle si na chvilku zajet do Mexika? Ve městě Monterrey nám pomocí dokumentu a rozhovorů ukážou okolí řeky Santa Catarina. Ta byla zdrojem energie a vody pro účely průmyslu, místní se však rozhodli pro její ochranu. Jak to tam vypadá dnes? 

Kdy: sobota 14. 11. v 18:00 hod. 

DO PŘÍSTAVU 

Na slunnou Malorku se přesuneme v neděli dopoledne. Pomocí prohlídky se nám poodkryje ostrovní město Palma a dozvíme se o historii přístavu i o tom, jak město propojil s okolním světem a pomohl mu rozkvést.  

Kdy: neděle 15. 11. v 10:00 hod. 

OBDIVOVAT PROMĚNU

Do Turína nás festival naší sítě vezme prostřednictvím videa, které se zaměří na přestavbu industriálních oblastí na přátelské sousedství, místo setkávání a kulturního vyžití. 

Kdy: neděle 15. 11. v 13:00 hod. 

DO AFRIKY

Nigerijský Lagos je jediné město z Afriky, kam nás festival vezme. Panelová diskuze s architekty i novináři otevře téma dostupného bydlení s ohledem na narůstající populaci v zemi. 

Kdy: neděle 15. 11. v 17:00 hod. 

Festival Open House Worldwide je přístupný zdarma a vysílá se prostřednictvím Youtube kanálu na webových stránkách Open House Worldwide

Comments are closed here.