OHP 2020 | Tanec

De Profundis

úterý 1. září, 2020 | 19.00 hodin

Spirituální prostory Pražské křižovatky inspirovaly tanečnici Jitku Čechovou, která se představí v krátkém tanečním sólovém výstupu společně s kytaristou Václavem Chalupským. Součástí večera je i komentovaná prohlídka kostela. Přijďte zažít architekturu jinými smysly! 

Praktické informace:
Místo konání: Pražská křižovatka, Zlatá 211/1, Praha 1 (příchod z Liliové ulice / Anenského náměstí)
Kapacita skupiny je omezená. 
Předpokládaná délka akce je 1 hodina (tanec 15 min., prohlídka 45 min.)
Cena: 190 Kč
Taneční představení se koná ve spolupráci se spolkem Pulsar.

Pulsar – platforma pro realizaci děl Michala Záhory v oblasti současného tance byla založena na konci roku 2016. Kurátorem činnosti a umělecké práce je Honza Malík a dramaturgyní Tereza Krčálová. Prioritně se jedná o tvorbu nových představení ve všech formách, se kterými svět současné taneční tvorby pracuje.

Pražská křižovatka – původně gotický kostel sv. Anny ze 14. století, který zažil ve své minulosti několik přestaveb, je místem nejrozmanitějších setkání, přednášek a diskusí, koncertů, výstav, meditací i happeningů. Na jeho rekonstrukci se na začátku tisíciletí podílela česká architektka Eva Jiřičná, která odkryla pohled do originálního, jediného dochovalého kostelního gotického krovu v Praze. Dnes zde funguje mezinárodní duchovní centrum Pražská křižovatka, které vzniklo z podnětu Václava Havla a spravuje ho Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. 

Comments are closed here.