Ochutnávka OHP 2020 | Procházka

Industriální Vysočany, Pragovka Art District – VYPRODÁNO

úterý 18. srpna, 2020 | 16.30 hodin

Srdce Vysočan dnes prochází ohromnou proměnou. Bývalé výrobní areály se přeměňují na umělecká centra a rezidenční čtvrti. Procházka Open House Praha vezme návštěvníky po těch nejzajímavějších částech oblasti a seznámí s projekty, které dávají rozsáhlému vysočanskému brownfieldu nový život. 

Pulzující umělecká čtvrť, která využívá prvorepublikové tovární haly pro setkávání a tvorbu nezávislých umělců z různých oblastí – od malířů, fotografů až po módní návrháře, vzniká na místě bývalého industriálního areálu, kde se od roku 1907 vyráběly legendární automobily Praga nebo „vejtřasky“. Pragovka Art District je kreativním inkubátorem, živým prostorem pro tvorbu a prezentaci nových trendů a myšlenek v umění. Prosvětlené prostory bývalých administrativních i výrobních budov slouží jako umělecké ateliéry, dílny a studia, v unikátním prostoru se konají i výstavy prezentující současné umění nebo kulturní akce. 

Z areálu Pragovky se procházka vydá i do nové polyfunkční čtvrti, která se nachází na místě zaniklého podniku ČKD Slévárny a Moury, jehož historie se začala psát roku 1896. V rámci projektu izraelský developer AFI Europe Czech Republic tu rostou byty, kanceláře, obchody i park. 

Lektorem procházky je Martin Bělohradský, profesionální průvodce zaměřující se na výtvarné umění a architekturu 19. a 20. století. Martin je rovněž dobrovolníkem festivalu Open House Praha od prvního ročníku.

Praktické informace:

• Místo konání: Kolbenova 923/34a, Praha 9 (sraz hned naproti vstupu do areálu z hlavní ulice u dvou bíle natřených automobilů Praga V3S).
• Kapacita skupiny je omezená.
• Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
• Cena: základní 150 Kč, členové našeho klubu Milovníci architektury mají nárok na slevu. (Stačí zadat vaše ID do kolonky “Slevový kód” při nákupu vstupenky.)

Vyprodáno

Comments are closed here.