Petr Mráz

Foto: Mariia Reshtovaniuk

Jaká je tvoje profese?

Vystudoval jsem strojní fakultu ČVUT v Praze, obor výrobních strojů (Ing., PhD.) a posledních patnáct let pracuji ve vývoji aut. V současnosti je mou specializací funkční bezpečnost softwaru řídících jednotek.

Jak ses dostal k průvodcování? 

Praha, její architektura a historie jsou mým koníčkem již od dětství. Prováděl jsem zprvu hlavně své přátele a známé ze zahraničí. Vždy jsem chtěl být architektem nebo historikem architektury. Ačkoliv jsem se připravoval na přijímací zkoušky na architekturu, nakonec jsem se pod vlivem rodiny rozhodl pro strojní fakultu. 

Jaká pražská stavba/čtvrť či architektonický styl se ti líbí?

Mám rád svět starých pražských továren a funkcionalismus. Pokud bych měl jmenovat jeden projekt, tak by to určitě byla unikátní kolonie Baba. Oblíbených budov v Praze mám celou řadu. Můžete se podívat na můj instagramový profil @petao2018, kde se věnuji hlavně pražské architektuře a cestování. 

Jak dlouho spolupracuješ s Open House Praha (OHP)?

S Open House Praha jsem začal spolupracovat na konci října 2018, kdy se konala akce k 100. výročí vzniku Československa. Jsem moc rád za tuto zkušenost, protože OHP dělá záslužnou práci a prohlubuje náš vztah k milovanému městu. Předtím jsem navštívil všechny OHP festivaly a byl vždy nadšený. Moc děkuji, že se jako dobrovolník mohu věnovat svému koníčku. 

Jaké jsou tvoje zájmy?

Rád cestuji a zajímám se o historii architektury, pragensie a fotografování. 


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.