Michal Šedivý

foto: Stanislava Benešová, novinky.cz

Jaká je tvá profese?

Vystudoval jsem politologii a sociologii na Masarykově univerzitě v Brně a působím jako projektový manažer. Ve své pracovní praxi jsem se věnoval i otázkám urbánního rozvoje a využití nových technologií ve městech.

Jak ses dostal k průvodcování?

Umění a architekturu miluji už od dětství. Po rozchodu jsem zjistil, že nejsem schopen sám trávit někde dovolenou, a zapojení do Open House Praha mi umožnilo vyzkoušet si provádění coby dobrovolník v rámci festivalu.

Jaká pražská stavba/čtvrť či architektonický styl se ti líbí?

Mám rád zejména ty architektonické styly, které vznikly před rokem 1900. Považuji například tolik opomíjené a mnohdy i dehonestované styly jako eklektismus a historismus pro Prahu za důležité. Obdivuji také důstojnou eleganci a jednoduchost betonových věží kostela emauzského kláštera.

Jak dlouho spolupracuješ s OHP a co tě na OHP baví?

Jsem s Open House Praha od roku 2020 a jsem nadšený z toho obrovského množství práce, kterou malá skupinka – převážně žen – udělala jen na základě dobrovolnického nadšení a lásky k architektuře.

Jaké jsou tvé zájmy?

Moji přátelé, Praha, umění, dobrá hudba a dobrý film, stará auta a politika.Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.