David Valeš

foto: archiv Davida Valeše

Jaká je tvá profese?

Dělám daně pro velkou mezinárodní firmu. Daně jsem vystudoval a daně mě i baví.

Jak ses dostal k práci pro OHP?

Nejdříve jsem se dostal k festivalu OHP přes kamarády jako návštěvník a jelikož jsem dříve sem tam pracoval na dětských akcích, zaujala mě možnost podílet se na festivalu v rámci dětských prohlídek, a tím jsem se připojil už jako pravidelný dobrovolník.

Jak dlouho spolupracuješ s OHP a co tě na OHP baví?

Už to pár let bude, myslím asi 4 roky. Dělám dobrovolníka na festivalu samotném a teď nově občas i prohlídku s dětmi během roku. Chodím rád na festival i jiny doprovodný program jako návštěvník. Baví mě ten kontrast od mé práce a celý koncept, kdy spojuji lidi (děti) a architekturu. Nikdy nevím, jaké to bude, to mě na tom baví nejvíce.

Jaká pražská stavba/čtvrť či architektonický styl se ti líbí?

Můj oblíbený styl je kubismus. Na Praze je ovšem pro mě nejzábavnější to nekončící objevování a různorodost, která stále pokračuje doplňováním moderních prvků. Tento kontrast mám velmi rád. Mám slabost pro městské parky a také vily a vilové čtvrti, proto se mi líbí klidná městská část Podolí.

Jaké jsou tvoje zájmy?

Sport. Všechny sporty. A čím více se sport blíží hře, tím více mě to baví.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.