PROHLÍDKA V RUŠTINĚ

ZRUŠENO | Velký strahovský stadion – v ruském jazyce

so 10. 6. 2023, 14.00 hod.

Nabízíme vám unikátní možnost prozkoumat útroby jednoho z největších sportovních stadionů světa. Komentovaná prohlídka Velkého strahovského stadionu vás zavede do prezidentského salonku, na západní tribunu nebo ochozy. Dozvíte se více k historii tohoto kolosu, který hostil v minulosti všesokolské slety, spartakiády, koncerty či vojenské přehlídky a jehož původní část je dnes pod památkovou ochranou. Na závěr máme pro vás připraveno ještě jedno překvapení. Odvážlivci mohou vystoupat 130 schodů do tzv. „skleníku”, místa, kde stávala dříve vstupní brána a kde se otevírají úžasné výhledy na celý stadion.

Omlouváme se, ale z organizačních důvodů je prohlídka zrušena.

Foto: Tomáš Sysel

Praktické informace

  • Místo setkání je před vrátnicí Velkého strahovského stadionu, která se nachází u spojovacího mostu se stadionem Evžena Rošického, Zátopkova 100/2, Praha 6. Vjezd autem na parkoviště před vrátnicí (a pod mostem) je možný, parkování není zpoplatněno. Telefonický kontakt na průvodce bude pro případ „nouze” uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované prohlídky je Mariia Reshtovaniuk.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Upozorňujeme, že ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu velmi obezřetněnásledovat pokynů průvodce. Vstup na stadion je na vlastní nebezpečí. Doporučujeme vhodnou, nejlépe turistickou obuv, kvůli nepravidelnému povrchu (podpatky jsou zcela nevhodné).
  • Platí přísný zákaz vstupu se zvířaty.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografické nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vaše průvodkyně

Mariia Reshtovaniuk

S Mariií se můžete nejčastěji potkat při procházkách zaměřených na historii a architekturu 20. století. Jako bývalá univerzitní učitelka angličtiny a teorie překladu spolupracuje s Open House Praha zejména při prohlídkách určených pro cizince. Přesto, že je původem cizinka, je držitelkou českého národního průkazu průvodce. Miluje fotografování, a tak si možnosti festivalu Open House Praha užívá i jako dobrovolná fotografka.

Více o Marii zde.

Comments are closed here.