Přihlaste budovu do programu festivalu!

Festival Open House Praha zve každým rokem na prohlídku skrytých nebo běžně nedostupných architektonických pokladů Prahy. V rámci jednoho květnového víkendu se desítky tisíc lidí rozhodnou vyrazit s katalogem poznávat město, dozvědět se něco více o budovách, okolo kterých třeba každý den pouze procházejí. Tento zážitek je unikátní, a to nejen pro veřejnost, ale i pro lidi z otevřených budov zapojených do festivalu. Jste vlastníkem, správcem či autorem zajímavé budovy? Využijte příležitost a pojďte s námi do toho! Ukažte veřejnosti její hodnotu, zajímavosti, příběh.

CHCI PŘIHLÁSIT BUDOVU


Proč se stát součástí festivalu?

  • Zapojíte se do jedné z největších přehlídek architektury a designu v Praze, která je součástí celosvětově respektované a prestižní značky Open House.
  • Představíte široké veřejnosti vaši budovu i vaši společnost.
  • Díky naší rozsáhlé marketingové kampani se o vaší budově a společnosti dozví nejen česká média a široká veřejnost, ale i lidé ze zahraničí.
  • Setkáte se s lidmi z řad návštěvníků i festivalových partnerů, kteří dokáží ocenit kvalitní a zajímavou architekturu a navážete/posílíte vztah důvěry s místní komunitou.
  • Zažijete v průběhu festivalu neopakovatelné emoce, dozvíte se spoustu nových informací, potkáte se s milými lidmi, kteří dokáží ocenit krásu vaší budovy a hlavně se nadchnete pro myšlenku otevřených domů.

Jaké jsou ohlasy majitelů zapojených budov? 

„Byli jsme překvapeni tak velkým počtem a zájmem návštěvníků, ale díky vašim naprosto skvělým a úžasným dobrovolníkům, ze kterých sálal entusiasmus pro oba dva dny, vše proběhlo nad očekávání dobře, nezaznamenali jsme žádné potíže ani v sobotu ani v neděli. Doufám, že se k vám připojíme i v dalším ročníku.” Š. S., Hotel International Praha

… Chci Vám poděkovat, poděkovat za možnost připojit se a umožnit lidem projít naši budovu a ptát se na cokoli. V sobotu i v neděli jsme první návštěvníky provázeli už před devátou (neuvěřitelné – tou dobou se totiž začala tvořit fronta) a poslední návštěvníci odcházeli po půl osmé večer. Budovu si také prošli (a s velkým zájmem) turisté z Japonska, Holandska, Francie i USA, dokonce i motorkáři z Velké Británie. Ještě jednou chci za tuto nevšední příležitost poděkovat a pokud budete potřebovat – jsme tu.”  J. B., Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Open House je skvělá akce, jsem rád, že jsme mohli být u toho – a doufám, že za rok na to zase úspěšně navážeme 🙂 Je obdivuhodné, jak se Vám to daří – a držím palce, ať to takhle funguje dál!!!” T. P., Český rozhlas

Děkuji za zařazení do akce, děkuji za pečlivou přípravu i za práci dobrovolníků. Myslím, že bychom se mohli více zapojit i jako škola, pro příští rok se k zapojení školy do celé akce osobně hlásím!” J. R., GJK


Pro festival vybíráme budovy, které reprezentují pražskou architekturu všech časových období, představují díla významných architektů a myšlenkových směrů či návštěvníkovi přináší jiný nevšední architektonický zážitek. Důležité je pro nás také zapojení budov s lokálním komunitním a kulturním přesahem. Neopomenutelné jsou pro nás samozřejmě také sídla našich sponzorů. Kromě víkendového festivalu organizujeme celoročně prohlídky budov v rámci našich dalších aktivit a programů.

Pokud bude vaše budova zapadat do dramaturgického plánu pro nadcházející ročník festivalu, ozveme se vám. Přihlášky je možné posílat v průběhu celého roku. Pro možnost zapojení se do festivalu Open House Praha 2020 je třeba vyplnit přihlášku nejpozději do 30. listopadu 2019.

Kontakt pro více informací:
e-mail: produkce@openhousepraha.cz