Vyplujte s Open House Praha do krásného podzimu!

Nestihli jste jarní komentovanou projížďku po Vltavě? Připravili jsme pro vás ještě před koncem letní sezony jeden termín!

V úterý 17. září vás od 18:00 hodin srdečně zveme s Petrem Kučerou na komentovanou projížďku městem na parníku Vltava. Budete mít naprosto unikátní možnost zažít si okružní plavbu na posledním ze dvou historických parníků nesoucí jméno po hlavním pražském toku, ale především se díky výkladu architekta Petra Kučery dozvíte mnoho zajímavých informací o vztahu města a vody, vývoji pražských nábřeží i mostech. 

Řeka Vltava vždy hrála významnou úlohu v obraze Prahy a jejím každodenním životě. Po dlouhá staletí představovala dopravní tepnu a zároveň překážku, hnací sílu mnoha živností, zdroj pitné vody i odpadní stoku, půvabný prvek dokreslující pražské panorama i neustálou hrozbu v podobě ničivých povodní.

PŘEDPRODEJ na Goout.net

Trasa plavby: Rašínovo nábřeží – Hlávkův most – Rašínovo nábřeží

Kapacita je omezená. 

Délka plavby je 2–3 hodiny (v závislosti na délce čekání v plavebních komorách). 

Na parníku najdete kavárnu.

Parník má jednu přední venkovní palubu, částečně krytou zadní vyhlídkovou palubu a dva vnitřní salonky, kde i v případě špatného počasí uslyšíte výklad průvodce.

Cena: 550 Kč

Nabízíme slevu pro děti do 12 let (350 Kč) a slevu 10 % na nákup jedné vstupenky pro členy klubu Milovníci architektury.

Partnerem akce je Prague Boats, s. r. o. – Pražská paroplavební společnost, a. s.

Mediálními partnery jsou Propamátky.info, Čro Regina DAB Praha, City Prague Tourism, Kam po česku, TV Architect

Zakoupením vstupenky podpoříte celoroční činnost organizace Open House Praha, z. ú.

Podívejte se na fotografie z jarní projížďky. 

Přidejte se k události na Facebooku.