Rozšiřujeme program šestého ročníku do celého týdne!

Letos o víkendu 16. a 17. května 2020 opět otevřeme více než 80 objektů a ve festivalovém týdnu navíc přineseme od 11. května řadu doprovodných akcí a otevřené infocentrum v prostorách Nové scény ND.

 „Tentokrát jsme museli pečlivě vážit, které budovy nakonec do programu zařadíme. Festival si již získal mezi širokou veřejností značnou oblibu, a poprvé se nám stalo, že jsme z kapacitních důvodů nemohli zapojit všechny zájemce z řad majitelů, kteří by se chtěli stát součástí akce,“ říká zakladatelka a ředitelka našeho festivalu Andrea Šenkyříková a dodává: „Snažíme se veřejnosti představit pestrou směs budov, od historických památek až po současné realizace a Praha má v tomto ohledu co nabídnout.“

Víkend otevřených budov je dnes již tradičním architektonickým svátkem, který umožňuje lidem zdarma prozkoumat skryté poklady města a užít si neopakovatelnou atmosféru pospolitosti a nadšení z poznávání míst. Letos si přijdou na své nejen fanoušci chátrajících objektů, ale také například technických nebo rezidenčních staveb. V programu představíme rekonstrukce i novostavby, které jsou navrženy nejen s ohledem na estetiku, ale také na kvalitu vnitřního prostředí. Prahu jako na dlani si užijete z pobytových teras a střech a budete moci také prozkoumat tajemná podzemí. Týdenní doprovodné akce, které se uskuteční od 11. května 2020, vám pak poskytnou možnost dozvědět se více informací o vybraných objektech a tématech z programu jinou formou než klasickými komentovanými prohlídkami.

Program festivalu zveřejníme na webových stránkách 1. dubna 2020 a nezapomeneme ani na rodiny s dětmi či lidi s hendikepem. „Architektura je všude kolem nás a naším posláním je, aby prostřednictvím festivalu lidé pochopili, jaký vliv má na náš každodenní život a naučili se ji poznávat v souvislostech. Až lidé budou vnímat její kvality a aktivně se zapojí do debat a kultivace okolí svého bydliště, budou se naše města a jejich veřejné prostory posouvat k lepšímu. Proto neustále pracujeme na tom, aby byl program festivalu přístupný opravdu všem lidem,“ říká zakladatelka a ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková.

Pokud jste na Facebooku, nezapomeňte sledovat naši událost Open House Praha 2020 – Save the Date!