První dojmy z festivalu!

Jarmila Řehořková |

Naše infocentrum se na dobu festivalu stává jakýmsi velínem i místem poskytování informací a potkávání s návštěvníky. Někteří nám sdělili své první dojmy z letošního Open House Praha. Přijíždějí k nám z celé republiky a dokonce i ze zahraničí!

Jaké jsou vaše největší zážitky? Podělte se s námi na info@openhousepraha.cz nebo vyplňte dotazník spokojenosti!

Dorazili jsme až z Bratislavy a užili si víkend v Praze. V sobotu objevovali budovy a večer zašli do divadla. Chtěli jsme vidět hlavně hotel Internacional, ale největším zážitkem pro nás byla návštěva Petschkova paláce, dostala nás jeho pompéznost a historie, zajímavé byly i trezory. Open House Praha mě baví, dokonce jsem přemýšlela, že bych založila Open House v Bratislavě.
Jana, Bratislava, na festivalu poprvé

Nás letos zaujala budova Fakulty architektury ČVUT, kde jsme viděli i přednáškové sály a ateliéry. Skvělý průvodce byl ale i na VŠCHT, prozradil nám mnoho zajímavostí z historie školy a vzal nás do staré knihovny.
Nikola, Praha, na festivalu počtvté

Trauttmansdorffský palác byl letos nejlepší, viděli jsme krásné prostory a průvodkyně z Open House Praha byla doslova nadšená, ohromně dokázala pozvednout celý zážitek z návštěvy.
Ivona, Český ráj, na festivalu potřetí

Sama dobrovolničím pro Open House v Polsku, a tak jsem se s dvěma dalšími dobrovolnicemi od nás vydala i na festival do Prahy. Moc jsme si víkend užily, nejvíce pak návštěvu Desfourského paláce. Fascinovalo mě, jak je ohromný, ale prázdný. Nedivila bych se, kdyby tam pobíhali duchové.
Pola, Gdyně, na festivalu poprvé

Právě jdu z kostela sv. Anny – Pražské křižovatky, kde mě dostala silná atmosféra a duch místa. Prováděl nás tam skvělý průvodce, u kterého bylo poznat, že ho to baví! Líbily se nám ale i výhledy na Prahu z Quadria a Paláce Metro a zákulisí divadel, tam se člověk jen tak nepodívá.
Olga, Praha, na festivalu poprvé

 

Tento záznam byl publikován v blog . Uložit odkaz do záložek.