Podpořte váš oblíbený festival, nejen v rámci iniciativy Giving Tuesday!

Možná jste před nedávnem zaznamenali na sociálních sítích či v jiných médiích marketingovou akci tzv. Černý pátek (Black Friday), která vás vyzývala ke zvýhodněným nákupům. Jako protipól vznikla v roce 2012 globální iniciativa Giving Tuesday nesoucí poselství o významu podpory lokálních komunit a organizací, které přispívají k pozitivním sociálním změnám ve společnosti. 

Inspirovala vás tato iniciativa? Podpořte váš oblíbený festival! Váš příspěvek použijeme na organizaci dalšího ročníku Open House Praha 2020, který již nyní intenzivně připravujeme. Jsme v jednání s desítkami majitelů budov a už teď vám můžeme slíbit, že program bude opět nabitý zajímavými novinkami!

Proč je pro nás individuální podpora důležitá? 

Konec roku je pro nás spojený se značnou nejistotou. Na podzim píšeme grantové žádosti a uzavíráme partnerství pro další rok. Nicméně výsledky těchto žádostí se dovídáme nejdříve na jaře dalšího roku, kdy už musí být program festivalu hotový a vše do puntíků naplánované. Do nového roku proto vstupujeme s velkou nejistotou… Proto nám příspěvek právě od vás, našich nejvěrnějších fanoušků, pomůže toto nejisté období překlenout. Vaše podpora je pro nás povzbuzením a ujištěním, že má smysl festival připravovat.

Co díky vám můžeme uskutečnit?

Částka 100 Kč nám pokryje materiál, který jedno dítě využije během workshopu. Částka 200 Kč pokryje náklady na výrobu jednoho výtisku festivalového průvodce. Částka 500 Kč komplexně zajistí jednu komentovanou prohlídku tlumočenou do českého znakového jazyka. Částka 900 Kč pokryje celkové náklady na jednoho dobrovolníka.

Co děláme?

Kromě již zmíněných aktivit jsme se na podzim věnovali přípravě metodiky pro speciální workshop pro děti, který se uskutečnil v listopadu a setkal se se značným ohlasem. Workshop bychom rádi rozvíjeli a nabídli ho nejen veřejnosti, ale oslovili i vybrané školy. Pozvali jsme také naše dobrovolníky na prohlídky budov ÚTB CETIN a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Děkujeme za spolupráci se zástupkyněmi a zástupci těchto objektů.

Věděli jste, že…?

Jako fyzická osoba si můžete finanční dar odečíst od základu daně? Ale pouze pokud hodnota vašich darů v kalendářním roce přesáhne 2 % ze základu daně, nebo činí alespoň 1 000 Kč. 

Přidejte se k nám!

Pro dlouhodobé dárce, kteří nám ročně přispějí částkou přesahující 1200 Kč nebo trvalým příkazem posílají 100 Kč měsíčně, jsme letos otevřeli členský klub Milovníci architektury. Už teď vám můžeme prozradit, že v novém roce pro členy/ky klubu chystáme malé překvapení. Budete s námi moci nahlédnout pod pokličku příprav festivalu a exkluzivně vám odtajníme některé novinky. Díky vašemu příspěvku navíc můžeme pokračovat v rozvíjení našich celoročních aktivit, jako jsou vzdělávací akce pro dobrovolníky, děti a lidi s hendikepem. Jako člen/ka klubu máte navíc slevu na vybrané akce, které pořádáme pro veřejnost. V listopadu jsme navštívili Ďáblický hřbitov a jaké to bylo se můžete podívat například v reportáži České televize.

Tipy na smysluplné dárky!

Můžete členství v klubu darovat jako dárek k Vánocům. Napište nám a my vám rádi vystavíme dárkový certifikát

Krásným vánočním dárkem je speciální edice festivalových plakátů vytvořených ilustrátorem Janem Šrámkem alias Kolouchem. Napište nám a domluvíme se, kdy si plakáty můžete u nás vyzvednout.

Napište nám na info@openhousepraha.cz.