Obecní dům Ďáblice

společenský sál, zasedací místnost, prostory radnice, společné prostory

sobota 10.00–18.00 hod.

Fotografie: Tomáš Sysel

Doprava: metro (Ládví) odtud bus 103 (Kokořínská) nebo busy 348, 368 a 369 (K Letňanům); také bus 202 z Bohnic (Kokořínská)
Forma zpřístupnění: volně
doprovodný programvýstava výkresů a fotografií, komentovaná prohlídka se spoluautorem projektu, architektem P. Lacko – 14.00 hodinbezbariérový přístupToalety

Adresa: Osinalická 1104/13, Praha 8-Ďáblice
Rok: 2018
Architekti: A.LT architekti

Pražská čtvrť Ďáblice na severu města se může pyšnit nevídanou koncentrací moderních staveb, které vznikly v posledních letech. V roce 2018 byla otevřena nová budova radnice ve Starých Ďáblicích, kde kromě úřadu najdete také společenský sál, poštu a ordinace lékařů. Architektonické vyznění této současné veřejné stavby naplňuje koncept „otevřené radnice“ a vytváří maximálně otevřený prostor pro komunikaci občanů. V bezprostřední blízkosti naleznete také komunitní centrum Vlna s multifunkční zahradou, trochu dále pak budovu základní školy s moderní dostavbou i historicky první panelový dům v Praze z roku 1955 (v ulici U Prefy 771) a další historické stavby. Neváhejte a vyrazte v sobotu za poznáním této ožívající městské čtvrti!

Chcete se o budově dozvědět více? Kupte si festivalového průvodce!