Jaká je tvá profese?
Studovala jsem architekturu na ČVUT v Praze a památkovou ochranu industriálních staveb na Ostravské univerzitě. Profesně jsem se poslední roky věnovala produkci v kultuře, konkrétně v Centru památek moderní architektury, kam patří například i Müllerova vila.
Jak ses dostala k práci pro OHP?
Kdysi dávno mě zaujala dobrovolnická výzva na Facebooku. Překonala jsem své dosavadní limity, přihlásila se a už mě to nepustilo.
Jak dlouho spolupracuješ s OHP a co tě na OHP baví?
Začala jsem v roce 2017 jako dobrovolnice provázet v budovách. Od dalšího ročníku už jsem si troufla na větší sousto a jako styčný dobrovolník jsem se chopila jednoho z týmů dobrovolníků, se kterým jsme otevřeli hned několik budov. Atmosféra a zážitky byly tak nakažlivé, že už mě to nepustilo, a dokonce mě to zavedlo ještě dál. Od roku 2022 působím jako koordinátorka všech dobrovolníků Open House Praha.
Jaká pražská stavba/čtvrť či architektonický styl se ti líbí?
Těžká otázka. Nevím, zda mám jednu oblíbenou stavbu v Praze. Obecně se mi určitě líbí funkcionalismus a secese, styly, které jsou v Praze hodně zastoupené. Pokud bych měla vyzdvihnout jednu konkrétní stavbu, byl by to asi DRN na Národní třídě. Zejména proto, že od začátku jeho stavby, a i nějakou dobu po dokončení, jsem byla velmi skeptická a hodně proti. Svůj názor jsem změnila právě díky festivalu, kdy jsem měla možnost budovu několikrát projít i s jedním z jejích architektů. Za mě je to jedna z nejpřekvapivějších staveb poslední doby v Praze. Moderní, ale s nádechem historie. Nová, ale vlastně trochu stará. Skleněná a studená, ale zároveň útulná a hřejivá.
Jaké jsou tvoje zájmy?
Kromě architektury, která mě provází již od dětství, se zajímám o různé formy umění, ať už v galeriích, či ve veřejném prostoru. V posledních letech velmi často usedám k šicímu stroji a snažím se proniknout do tajů krejčoviny. Zbytky volného času nejčastěji trávím s rodinou nebo naším psem někde v přírodě.