Nikol Ossendorfová

Jaká je tvá profese?

Na bakalářském stupni jsem vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Protože jsem ale vždy tíhla k jazykům a v době bakalářského studia už jsem i pracovala pro OHP, pro navazující magisterské studium jsem si zvolila překladatelství angličtiny na Masarykově univerzitě v Brně, které jsem již také úspěšně dokončila. Svou osudovou profesi nebo práci zatím teprve hledám.

Jak ses dostala k práci pro OHP?

Za příležitost podílet se na festivalu vděčím PR manažerce Míše Pánkové, která mě na začátku roku 2018 oslovila s prosbou, jestli bych přeložila texty k otevřeným budovám do angličtiny.

Jak dlouho spolupracuješ s OHP a co tě na OHP baví?

Úplně poprvé se moje cesty s festivalem potkaly při ročníku 2017, kdy jsem byla jako dobrovolník v divadle Image v paláci Metro. Překládat pro festival jsem začala v únoru 2018, a od té doby se moje portfolio činností postupně rozšířilo. Primárně se starám o obsah anglické verze webu a podílím se např. i na online propagaci celoročních akcí.

Práce pro OHP mě baví ze dvou hlavních důvodů. Jelikož mi pod rukama projdou texty ke každé budově v programu, dozvím se spoustu nových věcí a zajímavostí. Protože v Praze nebydlím a vyskytuji se zde jen párkrát do roka, v rámci práce pro OHP ji můžu aspoň na dálku více poznat. Festival mě také naučil dívat se pořádně kolem sebe. Při každé návštěvě Prahy si mnohem více všímám budov, kolem kterých procházím nebo projíždím, a dívám se víc nahoru, protože zajímavé architektonické prvky se často nachází nad úrovní očí. Když pak narazím na stavbu, kterou znám z festivalového programu, je to jako potkat se se starým známým.

Jaká pražská stavba/čtvrť či architektonický styl se ti líbí?

Ze stylů se mi obecně líbí zejména kubismus, brutalismus nebo funkcionalismus, baví mě i některé podoby současné architektury. Z konkrétních staveb se mi líbí různé, např. DRN, Kovařovicova vila, nová radnice Prahy 12, palác Adria nebo ZŠ Vodičkova.

Jaké jsou tvé zájmy?

Mojí největší zálibou je hudba – od poslechu přes hledání nových interpretů po nákup fyzických nosičů. Kromě toho také ráda čtu (např. knihy Patrika Hartla a severské krimi), cestuji, vařím, sleduji seriály nebo fotím. Baví mě také vědomostní hry a studium jazyků.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.