Nový svět práce – sídlo společnosti Microsoft

Fotografie: Vladimír Lacena (OHP), archiv budovy

Adresa: DELTA, Vyskočilova 1561/4a, Praha 4
Rok: 2014–2015
Architekti: Aulík Fišer architekti (budova), SHS Architekti (interiéry)

Administrativní budova DELTA od Aulík Fišer architekti byla dokončena v roce 2015 jako další ze staveb urbanistického komplexu BB Centrum.

Budova má ortogonální půdorys připomínající dvě písmena H. Na hlavní vstup navazuje pasáž s restauracemi, kterou je možné projít až do rozlehlého parku . Díky pozitivnímu hodnocení vlivu na životní prostředí získala budova certifikát BREEAM.

Největší část objektu obývají společnosti Hewlett-Packard a Microsoft, sídlí zde ale také divize Microsoftu Skype. Společnost Microsoft se rozhodla zde zhmotnit svou představu o „novém světě práce“. Prosvětlené a vzdušné prostory kanceláří navržené studiem SHS Architekti přesně odpovídají tomuto inovativnímu přístupu zaměřenému na maximální spokojenost, kreativitu i produktivitu zaměstnanců. Místo klasických open space prostorů s pevnými pracovními místy je pracoviště koncipováno jako ekosystém různorodých pracovních míst. Pracovní stoly jsou sdílené, k dispozici je dostatek malých zasedaček na telefonování či soustředěnou práci. Jednací místnosti určené k týmovým poradám jsou vybaveny např. popisovatelnými stěnami. Klíčovou součást kanceláří tvoří čtyři tematicky laděné huby propojené otevřeným schodištěm, které spojují pracovní patra a vytvářejí přirozený prostor pro sdílení a spolupráci.  

© mh