Kulatý stůl s odborníky ve Winternitzově vile

Michaela Pánková |

V pátek 12. října 2018 jsme přizvali skupinu odborníků do inspirativního prostředí Winternitzovy vily, kde jsme společně debatovali nad dramaturgií festivalu Open House Praha, zejména nad nadcházejícím jubilejním 5. ročníkem, který se uskuteční 18. a 19. května 2019.

Na programu byla nejprve prohlídka vily s místním průvodcem Danielem Vernerem, který nám přiblížil historii vily. K prohlídce se připojil i pan majitel David Cysař, a poodkryl nám více detailů z rodinných osudů. O rekonstrukci vily poté, co byla v restituci navrácena zpět rodině, se zasloužil právě jeho tatínek Stanislav Cysař, který byl vnukem původního majitele pana JUDr. Josefa Winternitze. Winterntitzova vila navržena architekty Adolfem Loosem a Karlem Lhotou je každoročním lákadlem v programu festivalu a nebude chybět ani v nadcházejícím ročníku. Tímto bychom rádi poděkovali panu majiteli za milou spolupráci, které si velmi ceníme!

Setkání u kulatého stolu moderoval Jiří Jaroš, mimo jiné náš letitý dobrovolník. Setkání proběhlo za účasti architektek a architektů Lenky Burgerové, Filipa Ditricha, Ondřeje Kohouta, Petra Kučery, Anny Beaty Háblové, Aliny Seredy a Antona Ostakha a účastnili se jej i naši spolupracovníci z řad dobrovolníků, rovněž architektky Kateřina Eklová, Renat Hajnová a Hana Švehlová. Přípravu kulatého stolu zajistila ředitelka Andrea Šenkyříková společně s architektkou Magdou Hlaváčkovou, o organizaci na místě se postarala Michaela Pánková a Tereza Kaucká.

V příjemné atmosféře prvorepublikového domu probíhaly intenzivní diskuse o programu rozdělené do třech tematických bloků – první se týkal samotného výběru budov, druhý nabídky tematických okruhů a třetí doprovodných programů.

Získali jsme od zapojených účastníků mnoho tipů a podnětů a již nyní intenzivně pracujeme na oslovování nových partnerů z řad majitelů a správců budov. Jsme si jistí, že jubilejní 5. ročník festivalu bude opravdu stát za návštěvu a už se nemůžeme dočkat!

Fotografie: Tomáš Princ

 

 

 

 

 

Tento záznam byl publikován v blog . Uložit odkaz do záložek.