fusion hotel

Fotografie: archiv budovy, Martin Bělohradský

Adresa: Panská 9, Praha 1
Rok: 1921–1923 (původní stavba) / 2012 (rekonstrukce)
Architekti: Josef Gočár (původní stavba) / Roman Vrtiška, Vladimír Žák, Tereza Tesařová (rekonstrukce)

V samém srdci Prahy na rohu ulic Jindřišské a Panské se nachází velmi zajímavý moderní fusion hotel. V budově původní banky architekta Josefa Gočára vznikl hotel, jehož pokoje i prostory kombinují různé styly. Za konceptem stojí developerská společnost Lordship a. s., která pověřila pověřil nejlepší mladé české designéry Romana Vrtišku, Vladimíra Žáka a Terezu Tesařovou, aby vytvořili pokoje s různorodým designem.

Již při vstupu na návštěvníka příjemně působí tmavě šedé stěny a neotřelá kombinace interiérového nábytku – designové solitéry stojí vedle vintage kusů posbíraných po různých bazarech, divadelních šatnách či kinech. Právě kontrast starého a nového je podstatou a duší celého hotelu.

Pokoje jsou pak zařízeny tematicky v různých stylech a jejich zdi doplňují originální ilustrace. Naleznete tu například pokoj lásky, pokoj ve stylu rock’n’rollu nebo pokoj s největší postelí ve střední Evropě. V celém hotelu se nachází zajímavé obrazy, plastiky a další umění z dílen mladých umělců. Z historické části stavby dnes můžeme obdivovat původní úchvatné skleněné zastropení nad 360° Lounge barem a věrnou kopii vstupních dveří zhotovenou dle dobové fotografie.

V hotelu se nacházelo festivalové infocentrum (12.–17. 5. / 10–19 hod.).

© bu