Otevřené budovy a prostory 7. ročníku festivalu
Open House Praha 2021
7.–8. 8. 2021


Jak si festival užít

Sedmý ročník festivalu Open House Praha se uskuteční od 2. do 8. srpna 2021. O víkendu 7. a 8. srpna se otevře 80 běžně nepřístupných budov a prostorů a festivalový týden přinese řadu doprovodných akcí. Mottem festivalu je Architektura pro všechny, prohlídky budov jsou totiž určené pro širokou veřejnost, včetně rodin s dětmi a osob se zrakovým a sluchovým postižením. Vstup do všech otevřených budov je zdarma bez nutnosti předchozí registrace. Přečtěte si více informací k organizaci akce pod odkazem níže.

foto Jan Mizler

Festivalové infocentrum je otevřeno

Od 2. srpna jsme pro vás k dispozici ve festivalovém infocentru, v podloubí domu U Zlatého rohu na Malém náměstí 4/10 v Praze 1. Otevřeno máme od pondělí do pátku od 10.00 do 18.00 hodin a o festivalovém víkendu od 9.00 do 19.00 hodin. Můžete si zde zakoupit festivalového průvodce a další upomínkové předměty z letošní edice. Také vám rádi poradíme, kam se letos vypravit! Už plánujete festivalovou trasu? Nezapomeňte, že všechny budovy jsou k dohledání pod heslem Open House Praha na Mapy.cz i v příslušné mobilní aplikaci!

foto: Tomáš Sysel

Tematický okruh: Umělecké prostory a ateliéry

V letošním roce se nám v programu „urodilo“ mnoho budov či prostorů, které procházejí postupnou přeměnou na místa pro umění a kulturu, nebo je jejich minulost s uměním spojená. Rozhodli jsme se vám je proto představit blíže.

Jaké vás čekají doprovodné programy?

Festival Open House Praha není pouze jeden víkend v roce. Zveme vás na celou řadu doprovodných programů, které se uskuteční již v týdnu od 2. srpna 2021. Komentované procházky městemplavba na historickém parníku, debatyprojížďky Kotěrovou tramvají i tanec v netradičních prostorách… I o víkendu se můžete zúčastnit řady doprovodných akcí, které si přichystali přímo naši partneři z řad zapojených budov – speciální komentované prohlídky s architekty, výstavy, prezentace, přednášky a další překvapení. Program průběžně aktualizujeme.

foto: Hana Krejbichová
foto: Tomáš Princ

Staňte se součástí naší dobrovolnické komunity!

Zajímá vás architektura, historie, design nebo veřejný prostor? Pomozte nám s organizací festivalu i dalšími akcemi v průběhu roku. Přihlaste se do dobrovolnického programu Open House Praha, díky kterému budete moci poznávat pražskou architekturu z jiné perspektivy a seznámit se přitom s novými lidmi. Aktuálně sháníme dobrovolníky na pomoc s organizací 7. ročníku festivalu Open House Praha 2021, který se uskuteční od 2. do 8. srpna. Těšíme se na vaše přihlášky!

Open House Praha je součástí mezinárodní sítě

Koncept festivalu Open House vznikl v Londýně v roce 1992 pod vedením zakladatelky Victorie Thornton, která za svůj počin získala Řád britského impéria. Díky svému úspěchu se festival postupně rozšířil do 50 měst celého světa. Původně se jednalo o komunitní projekt, který měl posílit dialog veřejnosti s architekty, městem i jeho veřejnými prostory. Open House Praha je hrdou součástí mezinárodní sítě Open House Worldwide, která vznikla oficiálně v roce 2010 a spravuje ji nezisková organizace Open City, registrovaná ve Velké Británii. 

foto: Barry Butler

Kalendář akcí Open House Praha

ne 19. 9. 2021, 10.00 hod. PROCHÁZKA PRO NESLYŠÍCÍ: Karlův most a kostely sv. Mikuláše
so 25. 9. 2021, 14.00 hod.PROCHÁZKA: Z centra bývalého Ovence k Císařskému mlýnu
so 25. 9. 2021, 14.00 hod.TOUR IN ENGLISH: Great Strahov Stadium – sold out
čt 30. 9. 2021, 17.00 hod.PROCHÁZKA & PROHLÍDKA: Klárův ústav slepců a kaple sv. Rafaela
so 2. 10. 2021, 14.00 hod.PROCHÁZKA: Průmyslová Bubeneč