Výprava do Stínadel

Kdo by neznal Stínadla, tajuplnou čtvrť, kterou tak nezapomenutelným způsobem popsal ve své románové trilogii Jaroslav Foglar. Zrodila se skutečně jen ve fantazii spisovatele? Vydejte se s průvodkyní Dagmar Winklerovou na dvě procházky po stopách možných inspirací románových Stínadel, do mystických uliček Starého Města a do samotného srdce Stínadel, někdejší chudinské čtvrti Na Františku.

Stínadla, foto: Tomáš Sysel

Nabízené termíny dárkových poukazů:

1. balíček

vždy v neděli od 17.30 hodin
9. 1. a 6. 2. 2022

2. balíček

vždy v neděli od 17.30 hodin
16. 1. a  30. 1. 2022

Výprava do Stínadel I.

Během komentované procházky ztemnělými uličkami Starého Města se možná konečně dozvíte odpovědi na některé otázky, které pálí už celé generace dobrodružných chlapců i děvčat. Jak to bylo s partou Rychlé Šípy? Kde leží Rozdělovací třída či Svatyně Uctívačů ginga? Najdeme v Praze opuštěný kostel s podzemní hřbitovní chodbou? Existují Vontové? A pokud ne, kdo tedy píše po zdech staroměstských domů tajemné vzkazy křídou? A co na to Jan Tleskač?

Místem setkání je zastřešený prostor na piazzettě před Novou budovou Národního divadla.
GPS souřadnice: 50.081281, 14.414341 

Výprava do Stínadel II.

Druhá procházka po stopách tajuplné románové čtvrti Stínadla vás tentokrát zavede do jejího srdce – někdejší chudinské čtvrti Na Františku. Dozvíte se, co spojuje Karla Hynka Máchu s Janem Tleskačem a Vonty z foglarovských knížek s chlapeckými tlupami, které tak barvitě popsal ve svých vzpomínkách novinář Géza Včelička. Projdete se uličkou Ve Stínadlech a povíme vám více o kostelních zvonech, Večeru světel a pokladech údajně ukrytých u svatého Haštala. Nemineme také zrušenou kostnici, bývalou pražskou rasovnu či tajemnou Řásnovku. Baterky a žluté špendlíky s sebou!

Místem setkání je prostor v podloubí Týnské školy před chrámem Panny Marie před Týnem na Staroměstském náměstí
GPS souřadnice: 50.08758167060005, 14.422020644634705

Další informace:

  • Dárkový poukaz platí pro 1 osobu.
  • Kódem poukazu a vstupenkou na akci je číslo objednávky. Na prohlídku není třeba se již registrovat.
  • V případě dotazů kontaktuje Martinu Dvořákovou na martina.dvorakova@openhousepraha.cz, +420 737 242 732.
  • Prosíme vás o dodržování aktuálních bezpečnostních opatření proti šíření nemoci covid-19.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.