Na Hrad za Plečnikem

Pražský hrad, odvěký symbol českého státu i největší hradní komplex na světě. Po nástupu do funkce pozval prezident T. G. Masaryk architekta Josipa Plečnika, aby navrátil někdejšímu královskému hradu slávu a lesk a proměnil jej v důstojné sídlo hlavy nově vzniklého státu. Připomeňte si s námi 150 let od narození tohoto významného slovinského architekta a vyrazte s průvodkyní Markétou Čejkovou na procházku, která vám ukáže velkou část Plečnikových realizací na hradních nádvořích i v jeho nádherných zahradách. Podíváte se k Býčímu schodišti, na monumentální Plečnikovu balustrádu, obelisk, prozkoumáte zahradní pavilonky a také další drobné objekty či úpravy, které tu Plečnik spolu se svým spolupracovníkem Ottou Rothmayerem zanechali.

Výhled z Pražského hradu, foto: Tomáš Sysel

Nabízené termíny procházek

1. termín

pondělí od 16.00 hodin
4. 4. 2022

2. termín

pondělí od 16.00 hodin
25. 4. 2022

Další informace:

  • Procházka bude zahájena na Opyši, po průchodu bezpečnostními rámy, u stožáru z Plečnikovy výstavy. Je tedy potřeba počítat s časem na bezpečnostní prověrku. GPS: 50.0917581N, 14.4054136E
  • Dárkový poukaz platí pro 1 osobu.
  • Kódem poukazu a vstupenkou na akci je číslo objednávky. Na prohlídku není třeba se již registrovat.
  • V případě dotazů kontaktuje Moniku Kubertovou na monika@openhousepraha.cz, +420 724 555 464.
  • Prosíme vás o dodržování aktuálních bezpečnostních opatření proti šíření nemoci covid-19.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.