Chcete mít dobrou náladu a pevné zdraví? Pak s námi pojďte dobrovolničit!

Jarmila Řehořková |

Asi jste už slyšeli, že náš Open House Praha je festival, který bychom sami bez dobrovolníků nezvládli zorganizovat. Stojí na nich, stejně jako v ostatních městech z mezinárodní sítě Open House Worldwide. Dobrovolnictví je přímo součástí myšlenky festivalu. Otevíráme budovy pro vás a s vámi, a tvoříme tak novou komunitu.

Jsme vděční, že naše dobrovolnická základna se od roku 2014 neustále zvětšuje. Máme i skalní dobrovolníky, kteří s námi jsou od prvního ročníku a pro festival doslova dýchají. To však neznamená, že se letos bez náboru nových dobrovolníků obejdeme. Právě naopak. Tento rok totiž otevíráme rekordní počet budov a bez pomoci dalších nováčků to nedáme. Zároveň chceme všem dobrovolníkům umožnit, aby si oni sami mohli festival užít a budovy navštívit.

 

No a proč byste se měli stát dobrovolníky Open House Praha? Protože dobrovolnictví vám dá daleko více než do něj investujete. Kromě super zážitku a bezva party vám přinese i benefity, o kterých možná ani netušíte.

Sepsali jsme vám 8 důvodů, proč je dobré dobrovolničit!

✔︎ BUDETE ŽÍT DÉLE
Dlouholetí dobrovolníci se dožívají vyššího věku, mají méně chorob a obecně lepší zdraví. A dokonce i menší riziko Alzheimerovy choroby. U nás dobrovolníci nejčastěji fungují na budovách a v pohybu, takže máte záruku aktivně stráveného víkendu a možná i zlomíte rekord v počtu vyšlapaných schodů za den. Festival je ale otevřený všem, a tak lidé s pohybovým omezením mohou pomáhat např. v informačním centru.

✔︎ POMŮŽE VÁM V KARIÉŘE
Díky dobrovolnictví u nás si můžete osvojit spoustu dovedností jako např. krizový management, komunikaci, zvládání davu lidí, provázení atd. Nikdy nevíte, kdy se vám toto bude hodit. A třeba zrovna vás budoucí šéf má rád architekturu a na Linkedinu si všimne, že pro OHP dobrovolničíte.

✔︎ JE TO VÝZVA
Taky vás stejně jako náš tým pořád žene něco dopředu? Pro každého máme něco, pro stydlivky spíše pomoc v zákulisí, pro odvážnější třeba provádění lidí. Je to na vás a na tom, na co se sami cítíte nebo si chcete vyzkoušet.

✔︎ SEZNÁMÍTE SE S NOVÝMI LIDMI
Znáte to, od pondělí do pátku se stejnými lidmi tramvají, na oběd s kolegy, na kafe s kamarády a pořád dokola. Na OHP poznáte mnoho lidí stejné krevní skupiny, které baví architektura. Můžete navázat nová kamarádství a třeba i něco víc… Aneb zamiloval jsem se do ní, když mě provázela strašnickým krematoriem… ♥

✔︎ OBRNÍTE SE PROTI STRESU A DEPRESÍM
Dobrovolníci jsou obecně více propojení s okolím, mají více sociálního kontaktu a cítí smysl toho, co dělají. A to je skvělý pocit, který přispívá k emoční stabilitě.

✔︎ PODPOŘÍTE SI SEBEVĚDOMÍ
Nejen mladí lidé dnes bojují s vlastním sebevědomím a uznáním. V rámci dobrovolnictví děláte dobro pro komunitu, což naplňuje. Budete na sebe pyšní a podpoříte i vlastní identitu.

✔︎ BUDETE ŠŤASTNÍ
Pomoc ostatním a dobré věci dodává lidem potěšení. Čím více dáváme, tím šťastnější jsme. Zjistili to vědci, takže je to pravda.

✔︎ A BUDETE SE BAVIT
Dobrovolnictví vám dá možnost vykročit z rutinního koloběhu života a rozvinout své zájmy a vášně. Zábavnou formou se dozvíte spoustu nových informací. Probudíte kreativitu, motivaci a vizi, která se hodí do osobního i profesního života.

No a k těm hmatatelnějším věcem. Nebudete s námi o hladu, protože pro vás máme nachystáno občerstvení, a ještě vás oblékneme do exkluzivního dobrovolnického trička, které jen tak nikdo nemá. Všichni se pak potkáme na párty po festivalu, kterou každý rok pro tým chystáme. Anebo na některé z prohlídek pro dobrovolníky, co v průběhu roku probíhají.

A nebojte, nejste v tom sami. Na festivalu si pomáháme a nikdo vás ve štychu nenechá. Když se vám u nás bude líbit, můžete se jako dobrovolník zapojit i během roku.

Tak co? Přesvědčili jsme vás? Pokud ano, registrujte se jednoduše přes náš formulář pod tímto odkazem.

Tento záznam byl publikován v blog . Uložit odkaz do záložek.