Bezpečnost

Z důvodu přetrvávajícího rizika spojeného s nákazou COVID-19 vás žádáme o dodržování aktuálních pravidel a opatření uveřejněných na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/.

Abychom si všichni festival užili ve zdraví a bez následků, sepsali jsme pro vás základní bezpečnostní pravidla, která budou průběžně aktualizována.

Buďte ohleduplní

Necítíte-li se zdraví, zejména máte-li rýmu, kašel, teplotu, nevolnost nebo bolest hlavy, neúčastněte se akce. Pokud jste náš dobrovolník, informaci o svém stavu předejte co nejdříve vašemu koordinátorovi, abychom za vás mohli zajistit náhradu.

Respektujte pokyny

Respektujte jak oficiální pravidla a opatření vydaná Ministerstvem zdravotnictví ČR (MZ ČR), tak pokyny pořadatele a instrukce našich dobrovolníků koordinujících provoz v budovách. Pokud se nařízení MZ ČR změní, informace budeme aktualizovat na této stránce www.openhousepraha/bezpecnost.

Udržujte rozestupy a mějte s sebou roušky

Čekáte-li ve frontě, nacházíte-li se v infocentru nebo jste-li na prohlídce, všude se prosím snažte udržet mírný odstup od ostatních účastníků. Pokud není možné si odstup například v průběhu prohlídky udržet. Mějte s sebou roušku pro zakrytí úst a nosu. Vládní nařízení doporučují aktuálně zakrytí úst a nosu při akcích nad 500 lidí (stav k 3. 9. 2020). Provoz v budovách bude organizován ve skupinách o velikosti do 30 účastníků, tedy nošení roušky není v tuto chvíli povinné, nicméně v některých budovách majitelé jejich nošení vyžadují.

V tuto chvíli se jedná o tyto prostory, kde je nošení roušky při prohlídce povinné: Rezidence primátora hl. města Prahy, Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze, Chráněné zdravotnické pracoviště KO 17 – Thomayerova nemocnice, Lichtenštejnský palác, Strakova akademie, Palác ARA, NN IT Hub, Nová budova radnice Úřadu MČ Praha 7, Jatka78, Masarykovo nádraží, Nádraží prezidenta Wilsona – Praha hlavní nádraží, Nuselská radnice, Hasičská zbrojnice Ďáblice, Braasi Factory, Desfourský palác, CAMP, IPR Praha, Nová budova ČVUT v Praze – Fakulta architektury.

Používejte dezinfekci

Pravidelně si myjte, či dezinfikujte ruce a omezte fyzický kontakt s ostatními. Mějte u sebe vlastní dezinfekční gel. Dezinfekce bude ze strany pořadatele akce zajištěna v infocentru, u dětských lego dílen a u prohlídek pro nevidomé. Dezinfekci v prostorách budov si zajišťují sami majitelé či správci.

Informujte nás o pozitivním testu

Pokud budete v následujících 10 dnech testováni na COVID-19 s pozitivním výsledkem, ihned nás informujte na emailu: info@openhousepraha.cz.

#staynegative

Chcete se otestovat na COVID-19 bez front? Rezervujte si odběr u našeho partnera, společnosti aiomica, na staynegative.cz. Odběrové místo najdete v Revoluční 30, Praha 1.

Děkujeme vám za spolupráci!


Tento manuál vznikl ve spolupráci s:


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.