ArtGen

Fotografie: archiv budovy, Martin Bělohradský, Jan Hodač

Adresa: Argentinská 420/4, Praha 7
Rok: 2015
Architekti: David R. Chisholm a Vít A. Máslo (CMC architects)

Nový kancelářský komplex ArtGen je netradičně pojatou administrativní budovou, která se nachází v pražských Holešovicích, v atraktivní lokalitě nedaleko stanice metra Vltavská a Holešovické tržnice. Výjimečné provedení administrativního centra má na svědomí tým pod vedením Davida R. Chisholma a Víta A. Másla z ateliéru CMC architects, jehož záměrem bylo vytvořit prostor pulzující životem.

Kanceláře ArtGen se skládají ze dvou budov – šestipatrového Genu a devítipatrového Artu, který výrazně převyšuje horizont Holešovic, a nabízí tak nezvyklé výhledy na celou Prahu. Budovy Art a Gen jsou propojeny náměstím se zelení. Součástí komplexu je i unikátní projekt vnitřní a venkovní galerie propojující kanceláře s uměním. Autorem konceptu ArtGen Office Gallery je studio Plechárna Design Factory pod vedením designéra Pavla Šťastného.

Projekt ArtGen jsme pojali jako městský prostor, který neustále žije. Chtěli jsme, aby stavba byla jedinečná a zároveň se v ní člověk cítil dobře. Také proto v okolí kanceláří najdete spoustu míst, kde si o pracovní přestávce můžete jen tak sednout a číst si knížku nebo si povídat s kolegy. Jedinečnost pak dotváří umělecké prvky – například v podobě nejrůznějších soch, které jsou rozesety po celém areálu.“ David R. Chisholm, CMC architects, a. s.

© lc