Homepage

návštěvnost 2024
Více než 103 600 návštěv
Děkujeme!
Fotogalerie 2024
Jaký byl 10. ročník festivalu?
Merch 2024 - edice Švarcplán
Ukažte lásku k architektuře s novou edicí Švarcplán
Program celoroční
Poznávejte město s námi po celý rok!

Přijďte s námi objevovat město!

Open House Praha vás zve k poznávání města a odhalování jeho skrytých architektonických skvostů. Spolu s námi můžete exkluzivně proniknout do útrob budov, které obvykle zůstávají veřejnosti nedostupné.

Jubilejní 10. ročník festivalu Open House Praha se uskuteční od 13. do 19. května 2024 a zpřístupní o víkendu zdarma 115 budov a prostorů. Čeká vás také bohatý týdenní doprovodný program. Seznam otevřených budov je již zveřejněn!

Lidé na střeše Quadria dívající se na Prahu
Střecha Quadria, foto: Dušan Vondra

Pozvánka na festival Open House Praha 2024

Závěrečné video OHP 2023
PlayPlay
Pohled na Malou Stranu
foto: Mariia Reshtovaniuk

Kam se s námi dostanete?

Vydejte se s námi na některou z komentovaných procházek či prohlídek z našeho Kalendáře akcí! Aktuální květnový program nabízí zejména řadu doprovodných akcí v rámci jubilejního 10. ročníku festivalu Open House Praha a také samotný víkend otevřených budov. Mimo festival se v květnu vydáme do historické loděnice ČYK v Podolí, prozkoumáme tzv. Pátou čtvrť nebo objevíme židovskou historii Libně. Kompletní přehled všech akcí naleznete v Kalendáři akcí níže.Jste prostě úžasná organizace! Darujete lidem naprosto jedinečné zážitky a propojujete je s Prahou lépe než kdokoliv jiný.

z návštěvnických ohlasů (2021)
foto: Mariia Reshtovaniuk

Přidejte se k nám!

Festival je komunitní projekt a pořádá jej nezisková organizace Open House Praha, z. ú., a to díky podpoře celé řady partnerů i jednotlivců. Organizace festivalu by se neobešla bez pomoci stovek dobrovolníků, kteří nám všem věnují svůj volný čas a pomáhají otevírat město. Líbí se vám, co děláme? Přidejte se k nám! Zapojit se můžete různými způsoby. Staňte se dobrovolníkem, dárcem či členem klubu Milovníci architektury. Také můžete přihlásit budovu do programu festivalu, odebírat náš newsletter či si zakoupit některé naše produkty v e-shopu. Vaše podpora je pro nás motivací a ujištěním, že naše práce má smysl. Děkujeme!

Kalendář akcí Open House Praha

čt 23. 5. 2024, 17.00 hod.PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU: Se Zdeňkem Lukešem po ostrově Štvanice
út 28. 5. 2024, 16.30 hod.PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU: Ztracené ozvěny židovské Libně
pá 31. 5. 2024, 16.30 hod.PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU: Proti proudu Vltavy do loděnice v Podolí
ne 2. 6. 2024, 16.30 hod.PROHLÍDKA: Nákladové nádraží Žižkov
ne 2. 6. 2024, 18.00 hod.PROHLÍDKA: Nákladové nádraží Žižkov

Open House Praha je prvním festivalem svého druhu v Česku, který se otevřel nevidomým a slabozrakým s plným respektem k jejich potřebám a s maximálním důrazem na jejich bezpečnost, samostatnost a plnohodnotný zážitek. Přístupnost je o odhodlání nikoliv o finančně náročných řešeních či přestavbách. Andrea Šenkyříková, ředitelka festivalu, se jednoduše rozhodla, že Open House Praha bude pro všechny a jde si za svým rozhodnutím. Proto mohou lidé se sluchovým a od roku 2020 i se zrakovým postižením objevovat krásy pražské architektury. Jsem ráda, že jsme mohli být se Světluškou u toho.

Gabriela Drastichová
Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu

Prozkoumávat nové budovy vždy přináší vzrušující, ba objevitelský pocit. To ale není na festivalu Open House to nejdůležitější: poznat i z vnitřku domy, jež dosud byly jen anonymním bodem na mapě, umožňuje prohloubit svůj vztah ke městu a více srůst s místem, kde žijeme.

Petr a Magdalena Hlaváčkovi
Architekti Headhand
Za finanční podporyPartneřiTechnologičtí partneřiPartneři programů pro lidi s postiženímMediální partneřiZáštitu festivalu Open House Praha 2024 udělili:


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.