PROCHÁZKA: Kovařovicova vila a další kubistické stavby pod Vyšehradem – ODLOŽENO

Čas akce: út 24. 11. 2020, 15.30 hod.

Komentovanou procházku začneme u trojdomu Josefa Chochola pod Vyšehradem projektovaného pro pražské stavitele Antonína Beladu, Františka Hodka a bratry Bayerovy. Procházka pak bude pokračovat k několika činžovním domům v okolí, na kterých jsou také patrné známky českého kubismu.

Kovařovicova vila od Josefa Chochola svou elegancí a stylem radikálního kubismu přitahuje pozornost již z dálky. Bude hlavní hrdinkou komentované procházky Open House Praha, která ale návštěvníky seznámí i s dalšími kubistickými realizacemi pod Vyšehradem. 

Kromě celého areálu, který také nese několik zajímavých prvků, se návštěvníci podívají i do samotné vily, jejíž interiér prošel v 90. letech rekonstrukcí.

Akce se koná v rámci projektu Kubismus v pražské architektuře.

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Kapacita skupiny je v tuto chvíli omezená na 20 osob. Akce se uskuteční pouze pokud se bude účastnit minimálně 10 zájemců. V opačném případě se pokusíme nabídnout náhradní termín.
  • Předpokládaná délka akce je 1,5 hodiny.
  • Místo srazu: před kubistickým trojdomem – Rašínovo nábřeží 47, Praha 2-Vyšehrad.
  • Cena: 200 Kč, 10% sleva na nákup jedné vstupenky pro členy klubu Milovníci architektury.
  • Lektorem komentované procházky je Martin Bělohradský (kontakt: +420 723 414 565), profesionální průvodce a dlouhodobý dobrovolník festivalu Open House Praha. 

Oznámení: Vzhledem ke stávajícím bezpečnostním opatřením jsme se rozhodli všechny naplánové procházky přesunout na jiný termín. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Prosíme vás o strpení, jakmile se situace s pandemií koronaviru stabilizuje a opatření zmírní, oznámíme nové termíny akcí. Moc nám pomůže, pokud si již zakoupené vstupenky ponecháte a podpoříte tak kulturu v těchto těžkých časech. Děkujeme!

Comments are closed here.