PROCHÁZKA: Dům Diamant a kubismus na Novém Městě – ODLOŽENO

Čas akce: st 18. 11. 2020, 15.30 hod.

Kolem domu Diamant na rohu Spálené a Lazarské lidé prochází, ale netuší, že je to výjimečná realizace ve stylu geometrické secese s výraznými kubistickými prvky od architekta Emila Králíčka. Právě tu odstartuje komentovaná procházka Open House Praha a kromě informací o architektuře domu přinese i pohled do interiéru a na neobvyklé řešení přiléhající barokní sochy sv. Jana Nepomuckého.

Dále bude vycházka pokračovat do ulice Na Perštýně k domu ve stylu art deco od Aloise Dryáka, který s domem Diamant nese shodné prvky. 

Na závěr je zařazena Adamova lékárna ve stylu geometrické secese opět od Emila Králíčka na Václavské náměstí a nedaleká neobvyklá kubistická lampa, o jejíž autorství se stále spekuluje. 

Akce se koná v rámci projektu Kubismus v pražské architektuře.

Praktické informace:

  • Kapacita skupiny je omezená. Akce se uskuteční pouze pokud se bude účastnit minimálně 10 zájemců. V opačném případě se pokusíme nabídnout náhradní termín.
  • Předpokládaná délka akce je 1,5 hodiny.
  • Místo srazu: na rohu domu Diamant – Lazarská 82, Praha 1 (u tramvajové zastávky “Lazarská”, kousek od výstupu z metra B výtahem).
  • Cena: 190 Kč, 10% sleva na nákup jedné vstupenky pro členy klubu Milovníci architektury.
  • Lektorem komentované procházky je Martin Bělohradský (kontakt: +420 723 414 565), profesionální průvodce a dlouhodobý dobrovolník festivalu Open House Praha. 

Oznámení: Vzhledem ke stávajícím bezpečnostním opatřením jsme se rozhodli všechny naplánové procházky přesunout na jiný termín. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Prosíme vás o strpení, jakmile se situace s pandemií koronaviru stabilizuje a opatření zmírní, oznámíme nové termíny akcí. Moc nám pomůže, pokud si již zakoupené vstupenky ponecháte a podpoříte tak kulturu v těchto těžkých časech. Děkujeme!

Comments are closed here.