PROCHÁZKA: Kubistický Ďáblický hřbitov – ODLOŽENO

Čas akce: so 7. 11. 2020, 14.00 hod.

Ďáblický hřbitov je po Olšanských hřbitovech druhým největším v Praze, ale výjimečný je především svým architektonickým stylem. Jedná se totiž o jediný kubistický hřbitov v českých zemích. Komentovaná procházka Open House Praha návštěvníkům přiblíží jeho příběh a upozorní na ta nejhodnotnější díla. 

Procházka se zaměří jak na architektonicky nejcennější oplocení a vstupní bránu z dílny architekta Vlastislava Hofmana z let 1912–1913, tak v 90. letech postavenou bránu v kubistickém duchu od architektky Marie Švábové. Pozornost bude věnována také pohřebišti popravených a umučených obětí komunismu v 50. letech a kioskům s typickým polygonálním půdorysem. 

Akce se koná v rámci projektu Kubismus v pražské architektuře.

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Kapacita skupiny je v tuto chvíli omezená na 20 osob (včetně průvodce). Akce se uskuteční pouze pokud se bude účastnit minimálně 10 zájemců. V opačném případě se pokusíme nabídnout náhradní termín.
  • Předpokládaná délka akce je 1,5 hodiny.
  • Místo srazu je u jižní brány Ďáblického hřbitova (vstupní brána blíže k autobusové zastávce Sídliště Ďáblice, místem setkání není vstupní brána u autobusové zastávky Ďáblický hřbitov).
  • Cena: 180 Kč, 10% sleva pro členy klubu Milovníci architektury.
  • Lektorem komentované procházky je Martina Dvořáková (kontakt: +420 737 242 732), profesionální průvodkyně a dlouhodobá dobrovolnice festivalu Open House Praha.

Oznámení: Vzhledem ke stávajícím bezpečnostním opatřením jsme se rozhodli všechny naplánové procházky přesunout na jiný termín. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Prosíme vás o strpení, jakmile se situace s pandemií koronaviru stabilizuje a opatření zmírní, oznámíme nové termíny akcí. Moc nám pomůže, pokud si již zakoupené vstupenky ponecháte a podpoříte tak kulturu v těchto těžkých časech. Děkujeme!

Comments are closed here.