PROCHÁZKA: Modernismus a kubismus na Starém Městě

Čas akce: út 20. 10. 2020, 16.30 hod.

Modernismus a typicky lokální kubismus se nevyhnul ani historickému Starému Městu. Po těch nejvýznamnějších realizacích vás provede procházka Open House Praha s komentovaným výkladem. 

Právnická fakulta UK, poslední pražská realizace Jana Kotěry, zakladatele moderní české architektury, bude první zastávkou vycházky. Po nábřeží se pak vydá k Mánesovu mostu, na kterém se nachází hned několik kubistických prvků. 

Zastaví se také u na první pohled nenápadné realizace od Jana Štursy u chrámu sv. Mikuláše a dvou budov navržených Otakarem Novotným, žákem Jana Kotěry. Přiblíží příběh Štencova domu ve stylu geometrické secese a neobvyklou fasádou i pozoruhodných domů pro družstvo učitelů v kubistickém stylu. 

Akce se koná v rámci projektu Kubismus v pražské architektuře

Praktické informace:

  • Kapacita skupiny je omezená na 20 účastníků (včetně průvodce). Akce se uskuteční pouze pokud se bude účastnit minimálně 10 zájemců. V opačném případě se pokusíme nabídnout náhradní termín.
  • Předpokládaná délka akce je 1,5 hodiny.
  • Místo srazu: Právnická fakulta Univerzity Karlovy – nám. Curieových 7, Praha 1-Staré Město.
  • Cena: 190 Kč, 10% sleva pro členy klubu Milovníci architektury.
  • Lektorem komentované procházky je Martin Bělohradský (kontakt: +420 723 414 565), profesionální průvodce a dlouhodobý dobrovolník festivalu Open House Praha. 

Oznámení 13. 10. 2020: Vzhledem ke stávajícím bezpečnostním opatřením jsme se rozhodli všechny naše procházky konané do 3. listopadu přesunout na jiný termín. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Prosíme vás o strpení, jakmile se situace s pandemií koronaviru stabilizuje a opatření zmírní, oznámíme nové termíny akcí. Moc nám pomůže, pokud si již zakoupené vstupenky ponecháte a podpoříte tak kulturu v těchto těžkých časech. Děkujeme!

Comments are closed here.