Přinášíme letní ochutnávku z programu Open House Praha

20 července, 2020

Na prohlídku běžně nepřístupných budov zve tradičně festival Open House Praha. Letos se uskuteční v náhradním termínu od 1. do 6. září 2020 a otevře zdarma více než 70 budov a prostorů. Pro nedočkavé zájemce jsme přichystali řadu procházek a prohlídek objektů z programu již v letních měsících. „Jelikož se festival nemohl kvůli pandemii COVID-19 v květnu uskutečnit, rozhodli jsme reagovat na velký zájem lidí a připravit několik prohlídek a procházek budov již létě. Vycházíme zároveň vstříc všem těm, kteří si chtějí užít komorní způsob prohlídky objektů s průvodcem a možností předchozí rezervace vstupenek,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková. 

Open House Praha nabídne v sobotu 8. sprna od 15.30 hodin prohlídku Štencova domu s architektkou Máriou Maninovou, která měla na starosti rekonstrukci prostor pro sídlo byznys klubu Opero. Moderní dům postavený jak pro bydlení, tak pro práci, navrhl pro Jana Štence, majitele největší tiskařské firmy ve Střední Evropě, český architekt Otakar Novotný. Využil přitom na fasádě v Čechách netradiční režné zdivo. Dnes, o sto let později, navazuje nedávno opravený objekt na tradici místa setkávání. Nachází se zde coworkingový prostor vibrující životem a kreativitou. Během prohlídky bude možné vidět hlavní prostor, kde byla původně umístěna tiskařská dílna, zasedací místnosti, venkovní atrium s fontánou, kavárnu a terasu odkud je krásný výhled do celého vnitrobloku.

V úterý 18. srpna od 16.30 hodin se bude možné vydat na procházku věnovanou industriální historii Vysočan, která bude zakončena prohlídkou Pragovky. Bývalý industriální areál, kde se vyráběly legendární automobily Praga, prochází postupnou proměnou. V srdci Vysočan dnes vzniká nová, pulzující umělecká čtvrť – Pragovka Art District –, která využívá prvorepublikové tovární haly pro setkávání a tvorbu nezávislých umělců z různých oblastí, od malířů, fotografů až po módní návrháře. 

Srpnovou ochutnávku zakončí poslední den v měsíci, v pondělí 31. srpna od 17.00 hodin, komentovaná projížďka historickým parníkem Vltava. Jak řeka formovala život a podobu metropole se bude možné dozvědět během více než dvouhodinové projížďky. Historický kolesový parník Vltava je jeden ze dvou posledních kolesových parníků, které jsou stále v provozu.

Podzimní akce pro vás budeme postupně doplňovat v Kalendáři akcí.

Těšíme se na vás!

Comments are closed here.